Hidrojen sistemleri
< Hidrojen sistemleri'ne geri dön

Ortağımız: Solenco Power

Hidrojen bazlı ürün ve hizmetlerin tasarımı, üretimi ve dağıtımında öncü olan Solenco Power NV'nin hissedarlarıyız. Daha spesifik olarak, Belçika şirketi araştırma ve geliştirme ve entegre sıfır emisyonlu çözümler sunan ve devrim niteliğindeki Solenco Powerbox gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının verimliliğini optimize eden merkezi olmayan enerji depolama ve yönetim sistemlerinin tasarım ve üretiminde uzmanlaşmıştır.

Ortağımız: Solenco Power

Solenco Powerbox

Bir evin gaz veya elektrik şebekesine bağlı olmaması durumunda bile evsel enerji otonomisini garanti altına alabilen entegre bir sistemdir. Tekli kümede Solenco Powerbox daha düşük maliyette daha iyi enerji verimi için bir elektrolizör, bir yakıt hücre sistemi ve bir hidrojen kazanı barındırır.

Çalışma şekli

Basitçe açıklamak gerekirse; güneş panelleri suyun elektrolizi için gereken enerjiyi sağlar. Elektroliz, suyu ayrıştıran hidrojen ve oksijen elementlerini ayrıştırmak için en bilinen elektrokimyasal işlemdir. Bu işlemle elde edilen hidrojen, entegre yakıt hücresini kullanarak elektrik üretmek veya hidrojen kazanıyla termal enerji üretmek için kullanılabilen fazla enerjiyi depolamak için kullanılır.

Özellikleri

Solenco Powerbox, elektriğin ve ısının entegre yönetimi için gereken tüm bileşenleri içerir. Tekli küme, elektrolizör ve yakıt hücresi barındırır ve bu sayede boyutun ve maliyetin en aza indirilmesini sağlar. Powerbox ayrıca bir su arıtıcısı ve bir uzaktan erişimli kontrol sistemiyle donatılmıştır. Hidrojen, mekan ve güvenlik gereksinimleri uyarınca ayrı olarak depolanır. İşlemde CO2 açığa çıkmaz. Enerjinin üretiminde, dağıtımında veya kullanımında sera gazları salınmaz.

ÜRÜNLER

GIACOMINI UNİVAL

S.S.İstanbul Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi
10.Sokak No:4 Dilovası-Kocaeli /Türkiye

  Uluslararası Giacomini listesine abone olun...