Hidrojen sistemleri
< Hidrojen sistemleri'ne geri dön

H₂ydroGEM, Giacomini'nin hidrojen kazanı

Kirlenmeden ısıtma, sadece yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak, hidrojen sayesinde artık fütüristik bir senaryo değil.

Hidrojen kazanımız H₂ydroGEM ile, hidrojen ve oksijen kombinasyonundan termal enerji üretmek ve bu reaksiyon tarafından üretilen ısıyı tüm evi ısıtmak için zaten mümkün.

H₂ydroGEM, Giacomini

Nasıl çalışır

Dünyanın ilk hidrojen enerjili evsel su ısıtıcısı, hidrojen gazının yakıt olarak kullanıldığı bir katalitik kombiye dayanmaktadır. Reaksiyon kanalı içindeki kendinden emişli bir katalizör madde, elektriğe ihtiyaç duymadan oksidasyon işlemini aktive eder. Düşük yoğunluklu hidrojen, ortamdaki havada bulunan oksijenle birleşir ve bu reaksiyon termal enerji veya diğer bir deyişle ısı üretir. Bu ısı, bir eşanjör sistemiyle geri kazanılır, suyu ve iç ortamı ısıtmak için kullanılır

Avantajları

Alevsiz ve CO2 açığa çıkarmayan katalitik reaksiyon yaklaşık 300 °C’de meydana gelir ve bu sayede zararlı azot oksitler de (NOx) önlenmiş olur. Reaksiyonun tek yan ürünü, hiçbir sorun olmadan atmosfere salınabilen su buharıdır.

Üretilen ısı, özellikle ısıtma, soğutma ve sıhhı tesisat sisteminde radyant elemanlar bulunuyorsa, konforlu sıcaklıklar ve sürekli maksimum verim sağlayarak bir evin ısıtma ihtiyaçlarını karşılamaya yeterlidir.

Patentlerimiz

Sırasıyla 2005 ve 2010 yıllarında hidrojen yakma ve entegre bir sistemde üretme yöntemimizin patentini aldık. Bu iki patent, fosil yakıtlardan tamamen bağımsız, çevre dostu evsel ısıtma sistemleri üretme yolculuğumuzda önemli dönüm noktaları oldu.

Sürekli gelişen bir teknoloji

Kullanışlı olmayan altı brülörlü ilk prototipimizden bu yana teknolojimizi mükemmelleştirip, H2ydroGEM modeline ulaşana dek daha küçük, daha verimli ve daha güvenli tek brülörlü modellerimizi yarattık. Hem işlev hem de tasarım bakımından optimize edilen H2ydroGEM modeli sadece 40 kilo ağırlığındadır ve 5 kW nominal termal güce sahiptir.

Teknik Dokümanı

Previous Next

ÜRÜNLER

GIACOMINI UNİVAL

S.S.İstanbul Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi
10.Sokak No:4 Dilovası-Kocaeli /Türkiye

  Uluslararası Giacomini listesine abone olun...