Şirket ve Üretim Süreçleri

Şirket ve Üretim Süreçleri

Şu anda bir başka önemli adım atma aşamasındayız: Giacomini'yi "Yalın Şirket" haline getirmeye çalışıyoruz, yani sadece organizasyon, üretim ve mali kaynaklar açısından dikkatli ve bilinçli olmakla kalmayıp, genel olarak her şeyde bu özeni ve dikkati gösteren bir şirket haline gelmeye çalışıyoruz. Bu amaçla sistematik olarak tüm atıkları azaltmaya çalışıyoruz. Atıkları ortadan kaldırmakla birlikte şirketimizin gelişiminde kullanılacak yeni kaynaklar da oluşturuyoruz. Hedefimiz gereken yerlere kaynak sağlamak ve gerekli olmayanları da ortadan kaldırmaktır.

Yalın Şirket

Yalın Şirket

Stratejimizin iki önemli temeli olan müşteri hizmetleri ve mali performansı uygularken benimsemiş olduğumuz Yalın Üretim yaklaşımı iki önemli fayda sağlamaktadır: fabrika iş yapma sürelerini kısaltmak ve üretim verimliliğini arttırmak.

Yalın grubu işlemlerde atıkların ortadan kaldırılması, insanların daha yüksek katılım göstermesi ve üretim kapasitesinin artırılması konularında önemli sonuçlara ulaşmış bulunuyor. Düzenli olarak Kaizen haftası adını verdiğimiz etkinlikleri bağımsız bir çalışma grubu tesislerimizde gerçekleştirmektedir. Çalışma grubu sürekli gelişim kültürünü geliştirmekte, sonuçları ölçerek mevcut makinelerle parça üretimi optimizasyon çalışmaları yapmaktadır.

Previous Next


Üretim İşlemleri

Çalışma felsefemiz modernliği ve yeniliği esas almaktadır. Tasarım aşamasında en gelişmiş yazılımları, kontrollerde en ileri laboratuvar ekipmanlarını, üretim bölümlerinde de otomasyon ve robotik alanındaki gelişmiş makineleri kullanarak tüm dünya pazarlarında rekabet avantajı elde ediyoruz.

Tasarım

Üç üretim tesisimizde kullanılan tasarım yazılımı, bilgileri gerçek zamanlı olarak paylaşmamızı ve aradaki kilometrelerce mesafeye rağmen her tesisi güncel ve kullanılabilir kılmamızı sağlamaktadır. Tasarım için kullanılan ve PTC tarafından dağıtımı yapılan (WWW.PTC.COM) "Creo elements / Pro" yazılımı ve PLM "Windchill PDMLink 10.1" yazılımı, ürün tasarım aşamasından itibaren yüksek kalite standartları sağlamaktadır.

Tüm ürün yönetim sürecimiz mükemmeliyet seviyesine ulaşmıştır ve 2007 yılında teknik ve üretim bölümlerimizde işbirlikçi tasarım platformu kuruluşu sayesinde "PTC 2007 Ödülü" şirketimize verilmiştir.

Ayrıca, olası yapım problemlerine karşılık tasarım analizi ve laboratuvar testleri için prototip üretiminde STRATASYS fotopolimer reçinelerle hızlı prototip teknolojisi (WWW.STRATASYS.COM) kullanılmaktadır.

Laboratuvar

Laboratuvarlarımızda geliştirme aşamasındaki ürünlerimiz incelenip tamamlanan ürünler üzerinde kontrol testleri yapılmaktadır. Her üründe yapılan kontrollerle birlikte mekanik, hidrolik, kimyasal ve termal gerginlikler tekrarlanarak zaman içindeki kalite tutarlılığı sağlanmaktadır.

Pirinç dövme

Castelnuovo del Garda'daki dövme tesisi, Avrupa'da en iyi donanımlara sahip üretim tesislerinden biri olarak kabul edilmektedir. Burada mükemmel hammaddemiz olan pirinç çubuk endüksiyon veya gaz fırınlarında ideal sıcaklığa getirilir ve özel preslerdeki kalıplarda şekillendirilir. Dövme tesisimizdeki presler, 200 tonluk küçük preslerden 800 tonluk güçlü preslere kadar farklı tonajlarda makinelerden oluşur.

Teknisyenlerimizin geliştirdiği modern otomasyon sistemi, imalat hatası riskini en aza indirerek sürekli olarak kaliteli üretimi garanti etmektedir.

Dövme tesisindeki çalışma aşamaları şu şekildedir: çubuk kesimi, grafitleştirme, presleme ve çapak alma; tüm işlemler mekanik atölye ve teknik ofis tarafından desteklenmektedir.

Talaşlı İmalat

Talaşlı imalat bölümünde iki türlü işlem yürütülür. İlki doğrudan küçük çaplı pirinç çubuklarla ilgilidir: tüm küçük parçalar otomatik yükleme ile çok milli tornalarda yapılır. İkinci işlem dövme tesisinde basılan parçalarla yapılır: iç şekiller ve gereken dişler, çapak alma özelliği bulunan transfer makineleriyle yürütülür.

Pik ve sfero kelebek vana vana üretiminde otomasyon ve talaşlı imalat tezgahları haberleşerek kesintisiz üretim gerçekleştirirler.

Montaj

Montaj bölümünde, atölyemizde tasarlanıp üretilen makineler üretilen ürüne son şeklini verir, tüm parçaları birleştirir ve her parça test edilir.

Depo

İTALYA

SAP / IFC yönetim sistemimizle organize edilen 10.000 m2 üzerindeki depomuz, faaliyet gösterdiğimiz tüm uluslararası pazarlarda ürün stoklarımızı temin etmemizi sağlar.

TÜRKİYE

IFS yönetim sistemi ile organize edilen barkod ve el terminalleri ile yönetilen eşdeğer 10.000 metrekare üzerindeki depomuz ile faaliyet göstermekteyiz.

Plastik kalıplama

Bu bölümde küçük ve büyük parçalar oluşturmak için kullanılan enjeksiyonlu kalıplama preslerinden oluşan makine parkı bulunmaktadır.

Modern otomasyon sistemi sayesinde presler parçaları kalıplamak için gereken hammaddelerle sürekli olarak beslenir.

Pirinç uçlu bağlantı parçalarının üretiminde kullanılan presler, makineye yerleştirilmiş robotlarla otomatik olarak beslenir.

Prototip ve üretim kalıplarının üretimi ve bakımı dahili atölye tarafından gerçekleştirilir.

Kelebek vana kauçuk contalarının üretimi 300 ve 150 tonluk 2 pres ile gerçekleştirilir.

Plastik boru ekstrüzyonu

Ekstrüzyon bölümünde çapraz bağlı polietilen boru (PEX-b), sıcaklığa dayanıklı polietilen (PE-RT), polibütilen (PB) ve polipropilen (PPR) üretimine uygun makineler bulunmaktadır ve günlük olarak yaklaşık 150.000 metre boru üretim potansiyeli söz konusudur.

Çapraz bağlı polietilen üretim işlemi, ekstrüzyon haddelerinin tamamen otomatik işlemlerden geçtiği özel odalardaki ksilan çapraz bağlama işlemiyle sona erer.

Plastik testleri

Laboratuvarlarımızda kalıplama ve ekstrüzyon için kullanılan hammadde örnekleri üzerinde ölçüm ve testler yapılır. Ayrıca, üretilen tüm bağlantı parçaları ve boru örnekleri üzerinde yıkım ve kimyasal nitelik testleri gerçekleştirilir.

Teknik uzmanların rehberliğinde kullanılan sentetik malzemeleri geliştirmek üzere laboratuvar araştırmaları yapılır.

Tip onay ve sertifikaları (Ürünler/Sertifikalar bölümünün girişi niteliğindedir)

Üretim kalitesinde daima yüksek standartların peşinde olduk ve bu da Avrupa'da ve tüm dünyada en prestijli onayları almamızı sağladı.

Bu standartları korumak için ürünlerimiz tüm personelin düzenli kontrol ve incelemelerine tabi olan karmaşık işlemlerden geçmektedir.

Bu da pazara en iyi referanslarla giriş yapmamızı sağlayarak ürünlerimizi tüm dünyadaki pazarlara getirmemize yardımcı olmaktadır.

ÜRÜNLER

GIACOMINI UNİVAL

S.S.İstanbul Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi
10.Sokak No:4 Dilovası-Kocaeli /Türkiye

  Uluslararası Giacomini listesine abone olun...