İnsanlar ve Çevre

İnsanlar ve Çevre

Lafla peynir gemisi yürümez sözü bizim için önemlidir. Bu düşünce, alanımızda şirket çok yuvası açan ilk kuruluş olmamızı sağlamıştır.Sürekli gelişim çalışmalarımızın merkezinde, kalite, çevre, iş ve işçi sağlığı alanlarındaki en önemli entegre sertifikalarına bağlı hareket ederek çalışmamızda bu düşünce esastır. Şirket olarak "dokunduğumuz" her şeyden sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz. Hem insanlar hem de çevre açısından felsefemiz budur.

Previous Next
Çalışanlarımız

İnsan kaynakları ve çalışanlarımızın profesyonelliği ve tutkusu şirketimizin merkezinde yer almaktadır.

Bu yüzden, 1960'lardan beri çalışanlarımıza sübvansiyonlu kiralık konutlar sağlıyoruz.

Ve bu vesileyle, şirketimizin ilk 50 yılını orijinal bir yenilikle kutlamak istedik - çalışanlarımızın çocukları için bir şirket anaokulu kurduk. Çocuklar düşünülerek yapılan bu binada özel bir mimari kullanıldı. Karşılama, sağlık ve hayatı temel alan ve öğrenmenin heyecanını, kişisel gelişimi, kültürel uyarıcıları ve sosyal gelişimi destekleyen alanlar oluşturulmuştur.

Çalışanlarımızın gereken uzmanlığı ve uzman bilgisini kazanmaları için düzenli olarak hedeflemeli eğitim programları sunuyoruz.

Son olarak, yardıma ihtiyaç duyan çalışanlarımıza yardımcı olarak onlara ilgi ve saygı gösteriyoruz. 2012 yılından bu yana, kar amacı gütmeyen Aşevi Vakfı'nın (FBAO - Fondazione Banco Alimentare Onlus) sponsorluğunu yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi için WWW.BANCOALİMENTARE.İT adresini ziyaret edin).Çevre

Çevre

Verdiğimiz somut kararlarla çevreye karşı sorumluğumuzu gösteriyoruz.

Fabrikamızın çatısındaki 20.000m2'lik güneş panelleri, San Maurizio d'Opaglio merkezimizde elektrik sağlamada yardımcı olmaktadır.

2012 itibarıyla, Novara'daki San Giulio Konsorsiyumu aracılığıyla, yalnızca fosil yakıtlarda elde edilmeyen yeşil enerji şirketimizce alınmaktadır.

Bazı üretim bölümlerimizin havalandırılmasında jeotermal ve ısıl güneş enerji sistemleri kullanılarak çevreye etkisi düşük binalara örnekler sunulmaktadır.

Giacomini tarafından 2010 yılında alınan ISO 14001 çevre sertifikası, su, gaz ve elektrik gibi hammaddelerin tüketiminde büyük hedeflere ulaşmamızı sağlamıştır.

Ve bununla sınırlı kalmıyoruz: gelecek yıllardaki hedefimiz tehlikeli atıkları ve su tüketimini azaltmak.Sertifikalarımız

Şirketin kalite yönetim sistemi uzun yıllardır işlemektedir ve UNE-EN ISO 9001, OHSAS 18001 ve UNI-EN 14001 standartlarına uygun olarak kalite, sağlık, güvenlik ve çevre sertifikaları kullanılmaktadır.

Çevre yönetimi ve iş ve işçi sağlığı ve güvenliği sistemi, uzun zamandır şirket yönetiminin ayrılmaz bir parçasıdır: önleme kültürüne inanıyoruz ve daha kısıtlayıcı kanunların kısıtlama olmaktan çıkıp fırsatlara dönüştürülmesi için yatırım yapıyoruz.

Bu yüzden, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007'ye uygun bir iş ve işçi sağlığı ve güvenliği çevresel yönetim sistemini gönüllü olarak uyguluyoruz. Bu sistem kalite ve daha genel olarak tasarım ve üretimle ilgili sağlık ve güvenlik politika ve hedeflerini içermektedir.

Üç üretim tesisimizde kalite, çevre ve güvenlik yönetimi için sistem entegrasyonuyla aşağıdaki genel hedefler amaçlanmaktadır:

  • operasyon faaliyetlerinin şirket politikasıyla tutarlılık göstermesi, kalite, insan ve çevre sorumluluğunun esas alınması ve sürdürülebilir sağlık ve evler için ekolojik mühendislik çözümlerine doğru pazar tercihlerini yönlendirmek için tasarlanan iş stratejileriyle uyumlu olması
  • şirketi daha verimli ve etkin hale getirmek için şirket yapısını geliştirmek;
  • yönetmeliklere uyulmamasından, çevreye etkilerden ve kazalardan doğabilecek riskleri en aza indirmek ve önlemeyi birincil hedef haline getirmek;
  • müşteri memnuniyetini yükseltmek ve çevre dostu üretim, düşük emisyon ve tüketim ve gelişmiş çalışma ortamı çabalarımızın göstergesi olarak kamuyla ve düzenleyici kuruluşlarla ilişkilerimizi geliştirmek.
ICIM_18001.PDF
ICIM 14001 CERTİFİCATE 2018Y
ICIM 9001 CERTİFİCATE 2018Y

ÜRÜNLER

GIACOMINI UNİVAL

S.S.İstanbul Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi
10.Sokak No:4 Dilovası-Kocaeli /Türkiye

  Uluslararası Giacomini listesine abone olun...